استقبال ظاهری مقام سعودی از طرح صلح یمن با چاشنی هجمه به ایران

به گزارش وبلاگ نت مالزی، معاون وزیر دفاع عربستان سعودی ضمن تکرار اتهامات همیشگی علیه ایران، از طرح پیشنهادی شورای عالی سیاسی یمن استقبال کرد.

استقبال ظاهری مقام سعودی از طرح صلح یمن با چاشنی هجمه به ایران

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نت مالزی، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان سعودی به صورت ظاهری از طرح صلح پیشنهادی شورای عالی سیاسی یمن استقبال کرد و گفت، ریاض به این طرح مثبت نگاه می نماید و همانطور که محمد بن سلمان ولی عهد اظهار داشت، امیدوار است این طرح اجرایی گردد.

بر اساس گزارش روزنامه الشرق الاوسط، خالد بن سلمان در ادامه مانند همواره اتهامات خود علیه ایران را شروع کرد و مدعی شد: زمان آن رسیده که تمام یمنی ها در صفی واحد در برابر پروژه آشوب، ویرانی و فتنه ایران بایستند و منافع، امنیت، ثبات و شکوفایی یمن و ملت کریم آن را بر دیگر منافع مقدم نمایند؛ ما نیز در کنار یمنی ها هستیم.

وی که کشورش فرماندهی جنگ علیه یمن را بر عهده دارد و پنج سال است مردم بی دفاع یمن را بمباران می نماید، مدعی شد: صحبت نظام ایران از آتش بس در یمن و ارتباط دادن آن به خروج از بحران ها، استثمار ارزان قیمت یمن و مردم آن است، پس از آنکه نظام ایران بحران در یمن را شعله ور کرد و به تشدید آن ادامه داد.

خالد بن سلمان در ادامه هجمه خود به ایران ادعا کرد: نظام ایران با تمام وقاحت دنبال سوءاستفاده از یمن به نفع منافع خود است، از یک سو یمنی ها را سرزنش می نماید و به آنها اتهام می زند تا از مسؤولیت خود در قبال اقدامات تروریستی شانه خالی کند و از سوی دیگر به نیابت از آنها صحبت می نماید و می گوید آنها همان طرفی اند که دنبال آتش بس هستند تا از ارزش یمنی ها بکاهد . همه این اقدامات (ایران) در راستای کارزار تبلیغاتی و دورغ هایی صورت می گیرد که بر کسی پوشیده نیست.

ولی عهد سعودی اخیرا در مصاحبه ای با شبکه آمریکایی سی بی اس از پیشنهاد شورای عالی سیاسی یمن برای توقف حملات به اهداف سعودی در حرف، استقبال کرد و آن را گامی مثبت برای گفت وگوی سیاسی جدی تر خواند.

هم زمان با این استقبال ظاهری، حملات هوایی عربستان به یمن متوقف نشده و ادامه دارد.

مهدی المشّاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن 29 شهریور از توقف مشروط عملیات های تلافی جویانه پهپادی و موشکی ارتش یمن علیه عربستان اطلاع داد و اظهار داشت، امیدوار است ریاض هم به حملات خود سرانجام دهد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "استقبال ظاهری مقام سعودی از طرح صلح یمن با چاشنی هجمه به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال ظاهری مقام سعودی از طرح صلح یمن با چاشنی هجمه به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید