فرانسه عملیات پهپادی یمن در عربستان سعودی را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ نت مالزی، وزارت خارجه فرانسه با انتشار یک بیانیه، عملیات پهپادی روز گذشته یمن علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی را محکوم نموده است.

فرانسه عملیات پهپادی یمن در عربستان سعودی را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نت مالزی، در ادامه حمایت های غربی ها از متجاوزان سعودی در یمن، وزارت خارجه فرانسه با انتشار یک بیانیه عملیات پهپادی یمنی ها علیه سعودی ها را قویا محکوم کرد.

روز شنبه پس از آنکه خبرهایی درباره آتش دریافت تأسیسات نفتی آرامکوی سعودی منتشر شد، یحیی سریع سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام نمود، یگان پهپادی این کشور با 10 پهپاد پالایشگا ه های بقیق و خریص شرکت آرامکو در شرقیه سعودی را هدف قرار داد.

سرتیپ یحیی سریع اضافه کرد: این عملیات در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن صورت گرفت (جزئیات بیشتر).

به گزارش رویترز، وزارت خارجه فرانسه در واکنش به این عملیات پهپادی، امروز بیانیه صادر نموده و پاسخ یمنی ها به تجاوزات ادامه دار سعودی ها را محکوم نموده است.

در این بیانیه آمده است: فرانسه حملات روز گذشته به تاسیسات نفتی بقیق و خریص را قویا محکوم می نماید. این اقدامات تنها می تواند سبب تشدید تنش های منطقه و ریسک درگیری ها گردد. مهم است که این حملات انتها یابند.

محکومیت این عملیات پهپادی در حالی صورت گرفته که مقام های فرانسوی مانند دیگر کشورهای غربی در واکنش به تجاوزات ائتلاف سعودی به یمن و محاصره این کشور که از ششم فروردین 1394 شروع شده است، همچنان در حال حمایت از سعودی ها هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرانسه عملیات پهپادی یمن در عربستان سعودی را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه عملیات پهپادی یمن در عربستان سعودی را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید