نکات ضروری برای پیاده روی اربعین

به گزارش وبلاگ نت مالزی، با نزدیک شدن به پیاده روی اربعین سالار شهیدان و شرکت در این پیاده روی عظیم احتیاج است تا نکاتی را رعایت و به آن توجه کنید.

نکات ضروری برای پیاده روی اربعین

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ نت مالزی، بعد از گذشت یکسال بار دیگر به اربعین سالار شهیدان نزدیک می شویم، پیاده روی که هر ساله به خیل عاشقان آن اضافه می گردد.خیلی از مشتاقان این سفر بی صبرانه منتظر نزدیک شده زمان اعزامشان هستند تا زودتر به خواسته دل خودشان برسند.

در این سفر معنوی شیرین ممکن است برای افراد مشکلاتی ایجاد گردد، ضروری است که قبل سفر از تجربیات سایر افراد که بار ها به این سفر رفته اند بهره ببرید.

قبل از سفر سعی کنید مقدار پولی که احتیاج دارید به همراه ارزی که به شما تعلق می گیرد به همراه داشته باشید و از بردن لوازم غیرضروی و گران قیمت خودداری کنید. هرساله مقدار زیادی از لوازم گران قیمت همچون گوشی های همراه گم شده یا به سرقت می رود.

برای مکالمه در عراق هم سعی کنید از سیم کارت های عراقی بهره ببرید و آن را از آژانس های مسافرتی معتبر یا از نمایندگی های سفارت عراق در ایران دریافت کنید.میزان هزینه های حمل و نقل هرساله با توجه به نرخ جدید آن معین است، بنابراین از دادن هزینه های زیادی خودداری کنید.

وسایل مورد احتیاج برای پیاده روی اربعین

اولین احتیاج سفر پیاده روی اربعین کوله پشتی مناسب است، ضروری است بدانید حداقل سه روز در جهت پیاده روی هستید و حتما احتیاج به کوله پشتی مناسبی دارید که ستون فقرات شما در این مدت آسیب جدی نبیند.

باتوجه اینکه سال جاری هوا مناسب تر از سال های قبل است، احتمال اینکه احتیاجی به لباس گرم داشته باشید نیست، اما یک لباس گرمی که سبک باشد با خود داشته باشید.

برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کلاه ضد آفتاب، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب استفاه کنید و سعی کنید در بازه زمانی که آفتاب تابش بیشتری دارد از پیاده روی خودداری کنید و ساعت حرکت خود در بازه زمانی خنک تر معین کنید تا دچار بیماری هایی همچون گرمازدگی و ... نشوید.

علاوه بر داشتن کوله مناسب، از داشتن کفشی مناسب نیز مطمئن شوید، زیرا در نبود کفش مناسب ممکن است پای شما تاول زده و نتوانید ادامه جهت را پیاده طی کنید، به هیچ وجه برای پیاده روی اربعین کفش نو تهیه نکنید یا حداقل آن را از یک ماه قبل بپوشید و یک و نیم تا دو ساعت در روز با آن پیاده روی کنید.

درصورتی که داروی خاصی مصرف می کنید، دارو های مورد احتیاج خودتان را برای 10 روز حتی بیشتر به همراه داشته باشید.

غذا و خوراکی به اندازه کافی در جهت های پیاده رو اربعین وجود دارد، اما خوراکی های مقوی و سبک همچون آجیل و نان های خشک سبوس دار، کشمش، میوه های خشک، نخودچی و شکلات به همراه داشته باشد.

از بین خوراکی ها آجیل و نان های خشک سبوس دار به سیستم گوارشی خیلی یاری می نمایند. کشمش، میوه های خشک، نخودچی و شکلات به همراه داشته باشید. هرگز از آب های غیر معدنی که توزیع می گردد استفاده نکنید.

جهتپیاده روی نجف تا کربلا 82 کیلومتر است، سعی کنید از جهت های دیگر استفاده نکنید جهتاصلی که موکب های ایرانی حضور دارند را انتخاب کنید، معمولا در ساعات اول صبح و قبل از اقامه نماز ظهر جهت پیاده روی خلوت تر است بنابراین می توانید این ساعات را انتخاب کنید.

بعد از هر دوساعت پیاده روی و زمانی که احساس خستگی کردید استراحت کنید تا دچار گرفتگی عضلانی از ناحیه پا ها نشوید و وعده های غذایی را به موقع و به اندازه مصرف کنید تا دچار افت قند نشوید، ممکن است تعرق زیادی کنید وآب بدنتان از دست رود بنابراین به مقدار کافی آب بنوشید.

باتوجه به اعلام سازمان حج و زیارت در خصوص افزایش آمار زائران اربعین حسینی بهداشت خود را رعایت کنید تا دچار بیماری ها نشوید همچنین ممکن است در برابر این جمعیت انبوه همراه خود را گم کنید، قبل از اینکه پیاده روی خود را شروع کنید یک عمودی را برای انتظار و استراحت معین کنید تا درصورت گم شدن یکدیگر را پیدا و کنید.

معمولا عمود هایی که دارای ارقام رند هستند (به طور مثال عمود 333، 105، 800) جمعیت بیشتری برای استراحت توقف کردند، بهتر است عمود هایی که ارقام رندی ندارند را برای قرار خود با همراهتان و استراحت انتخاب کنید تا خلوت تر باشد.

قبل از اعزام به عراق از آدرس دقیق محل استقرار درمانگاه های هلال احمرایران در عراق آگاهی داشته باشید.

ضروری است زائران در طول سفر مراقب مدارک شخصی و گوشی همراه خود باشند، مدارک شخصی تان در کیفی کوچک قرار داده و به خود آویزان کنید.

سفر اربعین سفر طولانی و شیرینی است، ممکن است در سختی ها و شلوغی این سفر کاسه صبر شما لبریز گردد، اما نباید فراموش کنید، شکیبا بودن یکی از درس هایی بزرگی است که می توانید از این سفر به یاد داشته باشید.

منبع : باشگاه وبلاگ نت مالزی

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نکات ضروری برای پیاده روی اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات ضروری برای پیاده روی اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید