وزیر خارجه چین: پکن به کسی باج نمی دهد

به گزارش وبلاگ نت مالزی به نقل از شینهوا، وانگ ئی وزیر خارجه چین با اشاره تلویحی به دشمنی های آمریکا و جنگ تجاری واشنگتن علیه پکن گفت: چین نه به فشارها گردن می نهد و نه باج می دهد.

وزیر خارجه چین: پکن به کسی باج نمی دهد

وی ادامه داد: تجارت جهانی ماهیتی مکملی و برد– برد دارد و نباید آن را یک بازی مجموع – صفر در نظر گرفت که منافع یکی، به ضرر دیگران باشد.

وزیر خارجه چین در کنایه ای آشکار به سیاست های واشنگتن اضافه نمود: هیچ کشوری اجازه ندارد منافع خود را بالاتر از دیگران قرار دهد. سیاست حمایت گرایی برای کشورهای حامی آن ضررآفرین است و اقدامات یکجانبه، به همه ضربه می زند.

آمریکا تاکنون به بهانه کسری تجاری بالای خود با چین، تعرفه های گمرکی سنگینی را بر کالاهای وارداتی از این کشور اعمال نموده؛ موضوعی که با اقدام مشابه چین و شکایت دولت این کشور به سازمان تجارت جهانی همراه گردیده است.

در هفته گذشته نیز دو کشور اعمال تعرفه 260 میلیارد دلاری را بر کالاهای یکدیگر شروع کردند.

کسری تجاری آمریکا با چین در سال 2017 نزدیک به 375 میلیارد دلار بوده؛ موضوعی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از آن به عنوان دلیلی برای تغییر سیاست های تجاری کاخ سفید یاد نموده است.

وی از زمان رقابت های انتخاباتی تاکنون، بارها به روابط تجاری آمریکا با چین خرده گرفته و منتقدان سرسخت سیاست های اقتصادی این کشور را به سمت های مهمی در وزارت بازرگانی و دفتر نمایندگی آمریکا در امور تجاری گماشته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزیر خارجه چین: پکن به کسی باج نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه چین: پکن به کسی باج نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید