پیشنهاد غیرانسانی ترامپ درباره مهاجران: از شلیک مستقیم تا ایجاد گودال هایی از مار و تمساح!

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا در جلسه ای در اتاق بیضی کاخ سفید پیشنهاد داده که برای جلوگیری از ورود مهاجران به خاک آمریکا به پای آنها شلیک گردد.

پیشنهاد غیرانسانی ترامپ درباره مهاجران: از شلیک مستقیم تا ایجاد گودال هایی از مار و تمساح!

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز روز گذشته(سه شنبه) با درج این مطلب اضافه کرد: دونالد ترامپ در جلسات محرمانه اغلب از تقویت دیوار مرزی با استفاده از خندق های مملو از آب، که پر از مار و تمساح هستند صحبت می نماید و مشاوران خود را وادار نموده که هزینه آن را براورد نمایند.

ظاهرا ترامپ قبلا هم بطور علنی پیشنهاد نموده بود که سربازان مرزی در صورتی که به طرف آنها سنگ پرتاب گردد به مهاجران شلیک نمایند اما پس از اینکه مشاوران وی گفتند که این اقدام غیرقانونی است از حرف خود عقب نشینی کرد.

اما مشاوران ترامپ می گویند او در یک جلسه محرمانه پیشنهاد شلیک به پای مهاجران را مطرح نموده است.

رئیس جمهوری آمریکا امروز توسط مشاورانی احاطه شده که تمایلی به حمایت از مواضع او ندارند اما تهدید ترامپ برای بستن مرزها و جلوگیری از ورود مهاجران همچنان به قوت خود باقی است.

حتی ترامپ در یک مصاحبه با نیویورک تایمز تاکید نموده که من قدرت مطلق را برای بستن مرزها دارم.

به نوشته نیویورک تایمز، در جلسه اتاق بیضی، کریستین نیلسن وزیر وقت امنیت داخلی، مایک پمپئو وزیر امور خارجه، کوین کی مک آلینان رئیس سازمان حفاظت مرزی و گمرک و استفان میلر مشاور کاخ سفید که بیش از همه در سازماندهی دستور کار مهاجرتی ترامپ نقش دارد، حضور داشتند.

میک مالونی سرپرست ستاد کارکنان کاخ سفید نیز به همراه جرد کوشنر داماد ترامپ و مشاور ترامپ در این جمع حاضر بودند.

چندی پیش استفاده از گاز اشک آور برای متوقف کردن مهاجرانی که قصد عبور از مرز مکزیک را داشتند محکومیت سازمان های حقوق بشر را به دنبال داشت اما ترامپ این اقدام را دوست داشت و این تنها اقدامی بودکه در دوران وزارت کریستین نیلسن از آن رضایت داشت.

گزارش روزنامه نیویورک تایمز، بر اساس مصاحبه با بیش از 12 نفر از مقام های کاخ سفید دخیل در این امر در هفته برگزاری جلسه مذکور بوده است.

این روزنامه به نقل از افراد حاضر در این جلسه نوشت: ترامپ با فریاد به کسانی که اقدام او را غیرقانونی توصیف کردند گفت شما می خواهید من مثل احمق ها به نظر برسم.

ظاهرا قرار بوده این جلسه 30 دقیقه طول بکشد اما بیش از یک ساعت طول کشیده است.

هر ساله کالاهای آمریکایی به ارزش بیش از 200 میلیارد دلار از مرز مکزیک صادر می شوند. بستن این مرز می تواند باعث تضعیف صنایع آمریکا به ویژه در بین کشاورزان و خودروسازان گردد.

میچ مک کانل سناتو جمهوریخواه آمریکایی در مصابه با نیویورک تایمز گفته که بستن مرزها می تواند تاثیرات فاجعه باری بر اقتصاد کشور داشته باشد.

رسانه های آمریکایی چندی پیش گزارش دادند به دستور ترامپ سه پروژه ساخت دیوار در مرز جنوبی آمریکا با مکزیک به دلیل کافی نبودن منابع اقتصادی ساخت این دیوار لغو شده است.

مقام های آمریکایی با ارائه مدارکی به دادگاه گفتند که مقادیر پس انداز شده برای ساخت 20 مایل (32 کیلومتر) از دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک در ایالت های آریزونا و کالیفرنیا کافی نیست.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "پیشنهاد غیرانسانی ترامپ درباره مهاجران: از شلیک مستقیم تا ایجاد گودال هایی از مار و تمساح!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد غیرانسانی ترامپ درباره مهاجران: از شلیک مستقیم تا ایجاد گودال هایی از مار و تمساح!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید