چاووش اوغلو: درباره همکاری با آمریکا در منطقه امن سوریه صبر ما حدی دارد

به گزارش وبلاگ نت مالزی، وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه شرق فرات تبدیل به لانه تروریست ها شده است، گفت: آمریکا با دیدن این موارد بازهم به یاری تسلیحاتی به عناصر پ د و پ ک ک ادامه داده است. باید با ما صادق باشند و بدانند که ترکیه معطل ماندن را زیاد تحمل نخواهد کرد.

چاووش اوغلو: درباره همکاری با آمریکا در منطقه امن سوریه صبر ما حدی دارد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ نت مالزی، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در مورد توافق با آمریکا برای ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه با اشاره به اینکه جزئیات زیادی وجود دارد که باید به آنها پرداخته گردد، گفت: مذاکره کردیم که این توافق به سرنوشت منبج دچار نگردد. متاسفانه در توافق منبج شاهد تاکتیک معطل کردن از سوی طرف آمریکایی بوده ایم. آمریکا باید به قول خود عمل کند.

وی با اشاره به جزئیات زیادی که باید به آنها پرداخته گردد، گفت: بر این اساس مرکز عملیات مشترک را راه اندازی کردیم. پهپادهایمان پرواز خود را در شمال سوریه شروع نموده اند. قرار است در این منطقه نقاط دیده بانی ایجاد گردد، همچنین گشت مشترک را خواهیم داشت اما این موارد نیازمند جزئیاتی است. آمریکا و ترامپ وعده 32 کیلومتر را داده اند و پس از خروج عناصر پ گ و پ ک ک، منطقه حائل می تواند شکل بگیرد.

وزیر خارجه ترکیه اضافه کرد: پس از ایجاد منطقه امن، ابتدا نمودهای آواره و سپس اعرابی که خواستار بازگشت باشند به این منطقه خواهند آمد.

چاووش اوغلو با بیان اینکه شرق فرات تبدیل به لانه تروریست ها شده است، گفت: آمریکا با دیدن این موارد بازهم به یاری تسلیحاتی به عناصر پ د و پ ک ک ادامه داده است. باید با ما صادق باشند و بدانند که ترکیه معطل ماندن را زیاد تحمل نخواهد کرد.

وی یادآور شد: در این خصوص مذاکراتمان با روسیه و دیگر بازیگران منطقه را دنبال می کنیم. درباره وضعیت ادلب، تدوین قانون اساسی و نیز خروج نیروهای پ ک ک و پ د از شرق فرات مذاکرات دنبال می گردد. تا جاییکه متوجه شده ایم، حکومت سوریه نیز چنین خواسته ای دارد(خروج عناصر کرد از شرق فرات). ما برای حفظ تمامیت ارضی سوریه چه در چارچوب آستانه، چه ژنو و چه هر پلتفورم دیگری هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چاووش اوغلو: درباره همکاری با آمریکا در منطقه امن سوریه صبر ما حدی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاووش اوغلو: درباره همکاری با آمریکا در منطقه امن سوریه صبر ما حدی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید