البرز در حوزه تولیدات دانش بنیان فعال است، برنامه خاص ایران برای مقابله با تحریم های حوزه بیوتکنولوژی

به گزارش وبلاگ نت مالزی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه سالانه 600 میلیون دلار مواد موثره دارویی در حوزه انسانی به کشور وارد می گردد گفت: با پروژه هایی که در حال پیاده شدن است می توانیم 80 تا 90 درصد این مواد را در داخل فراوری کنیم.

البرز در حوزه تولیدات دانش بنیان فعال است، برنامه خاص ایران برای مقابله با تحریم های حوزه بیوتکنولوژی

به گزارش خبر آنلاین ، سورنا ستاری امروز یکشنبه 30 تیرماه در حاشیه بازدید از یک شرکت دانش بنیان در حوزه دارویی در گرمدره گفت: بازدیدهای ما از استان البرز به خاطر وجود شرکت های دانش بنیان زیاد است و امروز هم بازدیدی در حوزه دارویی صورت گرفت.

ستاری ادامه داد: یکی از کارهای بزرگی که آینده نتایج آن بیرون می آید اتفاقی است که در زمینه شتاب دهنده های حوزه بیوتکنولوژی و جوانانی که در حوزه داروهای انسانی و حیوانی و واکسن های مربوطه دارای ایده هستند و می توانند بعد از مدتی شرکت خود را داشته باشند و سرمایه گذار پیدا نموده و فراوری کننده شوند.

وی اعلام کرد: ما برنامه خاصی برای مقابله با تحریم به خصوص در بحث بیوتکنولوژی داریم و به زودی عدد قابل توجهی از حمایت ها را بر حوزه داروها و واکسن های دام و طیور متمرکز می کنیم

معاون رئیس جمهور اضافه نمود: در حال حاضر اکوسیستم مناسبی در این حوزه درست شده است و اگرچه در بیوتکنولوژی قدرت اول منطقه هستیم و شرکت های فوق العاده ای داریم ولی امیدواریم که این حرکت جدید در حوزه دام و طیور بتواند وابستگی کشور را در داروها و واکسن های مربوطه را جبران کند.

وی با بیان اینکه بحث های مربوط به پروبیوتیک ها از برنامه های جدی ماست که از سال گذشته آغاز شده اضافه نمود: نتایج آن به زودی معین می گردد.

وی در خاتمه با اشاره به رونمایی از هشت محصول جدیدی در حوزه مواد موثره دارویی در بازدید امروز گفت: حمایت ما در حوزه بیوتکنولژی جدی است چون سالانه 600 میلیون دلار واردات مواد موثره دارویی فقط در حوزه انسانی داریم و با پروژه هایی که در حال پیاده شدن است 80 تا 90 درصد آن را می توانیم فراوری داخل کنیم.

46

منبع: خبرآنلاین

به "البرز در حوزه تولیدات دانش بنیان فعال است، برنامه خاص ایران برای مقابله با تحریم های حوزه بیوتکنولوژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "البرز در حوزه تولیدات دانش بنیان فعال است، برنامه خاص ایران برای مقابله با تحریم های حوزه بیوتکنولوژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید