اپل خرید بخش مودم موبایل اینتل را تایید کرد

به گزارش وبلاگ نت مالزی، اپل کوشش های خود را برای کاهش وابستگی به مودم های کوالکام از مدت ها قبل شروع نموده است. برای چند سال، این شرکت از مودم های اینتل برای گجت های خود استفاده کرد اما بعد از توافق بین اپل و کوالکام، مودم های موبایل اینتل دیگر مهم ترین مشتری خود را از دست دادند.

اپل خرید بخش مودم موبایل اینتل را تایید کرد

در همین رابطه، از مدت ها قبل شایعاتی در خصوص تمایل اپل برای خرید کسب وکار بخش مودم موبایل اینتل مطرح می شد و حالا اپل تایید نموده که این شرکت با پرداخت 1 میلیارد دلار این بخش از شرکت اینتل را خریداری نموده و این معامله در انتهای امسال نهایی خواهد شد. بر اساس این معامله، حدود 2200 کارمند اینتل شاغل در بخش مودم های موبایل اینتل روانه شرکت اپل می شوند و در کنار آن، اپل می تواند از مالکیت معنوی و تجهیزات مربوط به این تکنولوژی ها هم بهره ببرد.

بعد از نهایی شدن این قرارداد، اپل می تواند از بیش از 17 هزار پتنت مربوط به فناوری های بی سیم، از پروتکل های مربوط به شبکه موبایل گرفته تا معماری مودم، استفاده کند. در این میان اینتل هم به توسعه مودم های مختص کامپیوترها، گجت های اینترنت اشیاء و اتومبیل های خودران ادامه خواهد داد و فقط توسعه مودم های مربوط به موبایل را کنار می گذارد.

اپل حالا با بهره گیری از این تعداد متخصص و تکنولوژی، می تواند با سرعت بیشتری در جهت توسعه مودم های اختصاصی برای گجت های خود گام بردارد. با این کار، اپل وابستگی خود را به شرکت های دیگر کمتر می نماید و ضمناً می تواند با توسعه تکنولوژی های اختصاصی مربوط به گجت های خود، امکانات جذاب تری را برای کاربران محصولات خود به ارمغان بیاورد.

منبع: GSM Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "اپل خرید بخش مودم موبایل اینتل را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل خرید بخش مودم موبایل اینتل را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید