جوایز جشنواره های سینمایی تحت تاثیر گرانی ارز

چند ماه تا شروع جشنواره های فیلم کوتاه تهران و سینما حقیقت باقی مانده و از آنجا که این رویدادها بین المللی هستند، این سوال مطرح می گردد که با توجه به گرانی ارز جوایز بخش رقابتی بین الملل چه تغییری خواهد نمود؟

جوایز جشنواره های سینمایی تحت تاثیر گرانی ارز

به گزارش خبرنگاران، آبان و آذر سال جاری سی وپنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران و دوازدهمین جشنواره فیلم مستند ایران سینما حقیقت، برگزار می شوند و هر دو به روال سال های قبل در بخش مسابقه بین الملل جوایز نقدی شان را قرار است به دلار یا یورو به برگزیدگان اهدا نمایند، اما پیش بینی می گردد به دنبال گرانی ارز تغییراتی در این باره پیش خواهد آمد.

براین اساس در جشنواره فیلم کوتاه حدود 20 هزار دلار به برگزیدگان اهدا می گردد که بیشترین آن جایزه بزرگ جشنواره با رقم پنج هزار دلار است.

دراین باره سید صادق موسوی ـ مدیرعامل انجمن سینمای جوان و دبیر جشنواره ـ به خبرنگاران گفت: پیش از این جوایز بخش بین الملل به یورو پرداخت می شد ولی سال جاری هم میزان جوایز کم گردیده و هم اینکه جوایز نقدی دلاری اهدا خواهد شد.

به گفته او جایزه بزرگ جشنواره که در دوره های قبل 6هزار یورو بود سال جاری به پنج هزار دلار تغییر یافته است.

موسوی تاکید نمود: این جوایز نقدی پیش از این تامین گردیده و در این گرانی ارز مسئله ای بابت پرداخت آن ها نیست. ضمن اینکه برای اقامت مهمانان خارجی با هتلی قرارداد بسته ایم که به صورت اسپانسر در کنار جشنواره است و با رقم مناسبی به توافق رسیده ایم و هزینه پرواز میهمانان هم برعهده خودشان خواهد بود.

همچنین درباره جوایز بخش بین الملل جشنواره مستند سینما حقیقت، صفاجو مدیروابط عمومی جشنواره و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام کرد: با توجه به صندلی بین المللی جشنواره امکان حذف جوایز و تغییرات آنچنانی نیست به همین دلیل تا این لحظه تصمیمی برای تغییبر گرفته نگردیده است و همان میزان قبل اهدا می گردد که جایزه بزرگ با رقم پنج هزار دلار خواهد بود.

او اضافه کرد: با این حال با توجه به شرایط ارزی، در دعوت از میهمانان خارجی محدودیت بیشتری خواهیم داشت و تاکید بر حضور کیفی تر آن ها خواهیم داشت.

صفاجو تاکید نمود: بنا برشرایط فعلی و تفاوت میان جوایز داخلی و خارجی، رقم جوایز بخش مسابقه ملی نیز افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جوایز جشنواره های سینمایی تحت تاثیر گرانی ارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوایز جشنواره های سینمایی تحت تاثیر گرانی ارز"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید