درخواست اعتبار 200 میلیاردی برای اطفاء حریق موزه ها

به گزارش وبلاگ نت مالزی، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ایمن سازی و بهسازی و اطفاء حریق موزه های کشور، اعتبار 200 میلیارد تومانی درخواست کرد.

درخواست اعتبار 200 میلیاردی برای اطفاء حریق موزه ها

به گزارش وبلاگ نت مالزی، 26 تیر سال جاری بنای گنبدی تاریخی میدان حسن آباد با نگاه حسرت مردم و مسئولانی که برای نخستین بار آتش سوزی را به چشم می دیدند، سوخت و فرو ریخت. بنای قاجاریی که با وجود قدمت و ارزش تاریخی اش در اغلب بخش ها به انبار کالا تبدیل شده بود، ساختمانی که مانند پلاسکو جای اش را خالی کرد.

در نامه ای که محمدحسن طالبیان 26 مرداد محسن هاشمی - رییس شورای اسلامی شهر تهران - تاکید نموده است؛ که به منظر ایمن سازی، بهسازی و اطفای حریق موزه های کشور در فاز اول درخواست تامین اعتبار معادل 200 میلیارد تومان از سوی معاون رئیس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشورصورت پذیرفته است.

در نامه طالبیان به رییس شورای شهر تهران که موضوع آن درخواست زهرا صدراعظم نوری درخصوص آتش سوزی میدان حسن آباد عنوان شده، آمده است: در ارتباط با ایمن سازی و حفاظت از آثار تاریخی و فرهنگی با توجه به حادثه آتش سوزی میدان حسن آباد به استحضار می رساند، به منظر ایمن سازی، بهسازی و اطفای حریق موزه های کشور در فاز اول درخواست تامین اعتبار معادل 200 میلیارد تومان از سوی معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور صورت پذیرفته است، مراتب برای استحضار و صدور دستور اقدام مقتضی جهت پیگیری موضوع ایفا گردد.

صدر اعظم نوری - رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران - بعد از آتش سوزی میدان حسن آباد، در چند تذکر پیش از دستور خود در صحن شورای شهر تهران با مخاطب قرار دادن شهرداری مناطق 11 و 12، اصناف و سازمان میراث فرهنگی گفت: ملک مذکور به علت تغییر کاربری خطرپذیر بوده و باعث شد هفته گذشته ضمن تحمیل خسارت اقتصادی بخشی از هویت تاریخی پایتخت نیز از بین برود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر اجرای قوانین بالادستی، اظهار کرد: ضروری می دانم از قوانین بالادستی برای ایمنی ساختمان هایی که انبار صنفی شده اند استفاده کرد و ضروری است ساز و کار مشترکی بین اتاق اصناف، آتشنشانی و شهرداری برای تمدید جواز صنفی در نظر گرفت و صدور یا تمدید جواز صنفی را به دارا بودن تاییدیه ایمنی ساختمانی منوط کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخواست اعتبار 200 میلیاردی برای اطفاء حریق موزه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست اعتبار 200 میلیاردی برای اطفاء حریق موزه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید