شروع به کار ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس تنها با سه کشور!

به گزارش وبلاگ نت مالزی، خبرنگاران نوشت: ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس که هدف ادعایی خودش را تأمین امنیت عبور و مرور کشتی های تجاری در تنگه هرمز و خلیج فارس اعلام نموده رسماً شروع به کار نموده است.

شروع به کار ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس تنها با سه کشور!

منابع خبری گزارش داده اند ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس که هدف ادعایی خودش را تأمین امنیت عبور و مرور کشتی های تجاری در تنگه هرمز و خلیج فارس اعلام نموده رسماً شروع به کار نموده است.

پایگاه خبری میدل ایست آی با گزارش این خبر نوشت انگلیس، بحرین و استرالیا تنها کشورهایی هستند که علی رغم کوشش های آمریکا آمادگی خود را برای پیوستن به این ائتلاف اعلام نموده اند.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در جمع وبلاگ نت مالزی در پنتاگون مدعی شد حضور آمریکا و متحدان این کشور در منطقه تا به حال توانسته از آنچه به گفته او انجام اقدامات بیشتر توسط ایران است، جلوگیری کند.

او همچنین در بخشی از سخنانش با ادعای اینکه آمریکا به دنبال تعامل دیپلماتیک و حل و فصل دیپلماتیک مسائل با ایران است یکی از اهداف تشکیل این ائتلاف را جلوگیری از خروج از راستا دیپلماتیک با تهران بیان کرد. آمریکا از ماه گذشته میلادی، چند روز بعد از آنکه ایران یک فروند پهپاد آمریکا را بعد از تجاوز به حریم سرزمینی ایران در نزدیکی تنگه هرمز ساقط کرد تصمیم خود برای تشکیل یک ائتلاف دریایی را خاطرنشان کرد. علی رغم تبلیغات گسترده آمریکا برای جلب حمایت کشورها جهت حضور در این ائتلاف تنها انگلیس، بحرین و استرالیا به آن پیوسته اند. دولت آلمان چند هفته پیش مستقیماً دعوت آمریکا برای پیوستن به این ائتلاف را رد کرد.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "شروع به کار ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس تنها با سه کشور!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس تنها با سه کشور!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید