ارز مجازی ونزوئلا بدون مشتری ماند

علی رغم ادعای مقامات ونزوئلا، آنالیز ها نشان می دهد کسی حاضر به سرمایه گذاری در پترو نیست و هیچ کس نیز نمی تواند از آن استفاده خاصی کند.

ارز مجازی ونزوئلا بدون مشتری ماند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پترو باعث ایجاد مباحث گسترده ای در بین متخصصان ارز مجازی گردیده است. برخی معتقدند که ارزهای مجازی نظیر پترو می توانند ابزاری برای دور زدن تحریم های مالی و اقتصادی باشند و برخی نیز معتقدند که معرفی این ارز توسط دولت ونزوئلا صرفا برای کسب درآمدهای جدید و یک کلاهبرداری است.

رویترز گفته است که در آنالیز چهارماهه خود از ونزوئلا، هیچ استفاده نماینده ای از پترو را پیدا نکرده است، ضمن آن که پشتوانه ای برای کسی که بخواهد این ارز را بفروشد و یا مایل به سرمایه گذاری در پترو باشد نیز یافت نگردیده است. علاوه بر این، دولت سوسیالیست این کشور به رهبری نیکلاس مادورو تاکنون هیچ گزارشی از میزان پیشرفت در روند ارزهای مجازی خود ارائه نکرده است.

علی رغم ادعای مادورو مبنی بر سرمایه گذاری 3.3 میلیارد دلاری سرمایه گذاران خارجی در پترو، یک منبع مطلع دولتی این کشور گفته است که این ارز مجازی هنوز آماده استفاده نیست.

ادعاهای جدید در خصوص پترو در شرایطی بیان می گردد که چند روز پیش به دستور رئیس جمهور ونزوئلا، بانک های خصوصی و دولتی ونزوئلا موظف شدند تا تمامی اطلاعات مالی خود را بر حسب بولیوار و پترو اعلام نمایند.

هر پترو معادل یک بشکه نفت صادراتی ونزوئلا قیمت دارد و پشتوانه آن، ذخایر نفتی استراتژیک ونزوئلا است که طبق ادعای مقامات این کشور حدود 5.3 میلیارد بشکه نفت تخمین زده گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ارز مجازی ونزوئلا بدون مشتری ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارز مجازی ونزوئلا بدون مشتری ماند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید