امضای نفتا باعث رکوردزنی وال استریت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در انتها معاملات دوشنبه به وقت آمریکا (بامداد سه شنبه به وقت تهران)، درحالی که شکل گیری توافق تجارت آزاد بین مکزیک و آمریکا باعث تقویت حال وهوای سرمایه گذارن شد، تداوم رشد گسترده سهام باعث شد اس اندپی و نزدک برای دومین جلسه متوالی رکورد شکنی نمایند.

امضای نفتا باعث رکوردزنی وال استریت شد

پیشتازی سهام تکنولوژی باعث شد شاخص نزدک برای اولین بار در تاریخ از مرز 8000 واحد عبور کند. این بخش همچنین بزرگترین رشد را برای شاخص اس اندپی به همراه داشت.

یک مقام تجاری ارشد آمریکا بیان کرد که توافق آمریکا و مکزیک جایگزین پیمان نفتا خواهد شد و انتظار می رود مذاکرات با کانادا فورا شروع گردد.

چشم انداز امید بخش تجاری با انتشار اخباری از این که واشنگتن در حال فشار وارد کردن بر اتحادیه اروپاست تا مذاکرات تعرفه ای را سرعت بدهند، تقویت شد.

مت بلانت، سرپرست انجمن سیاست گذاری خودروسازان آمریکا، گفت که در مورد این قرارداد تجاری خوش بین است. سهام فورد موتور 3.2 درصد جهش کرد و سهام جنرال موتورز هم با رشدی 4.8 درصدی روبرو شد.

شرکت های حساس به تعرفه بوئینگ و کاترپیلار به ترتیب 1.2 درصد و 2.8 درصد رشد کردند و با پیشتازی در بخش صنعت، شاخص داوجونز را بالا کشیدند.

شاخص سهام ام اس سی آی مکزیک 2.1 درصد جهش کرد.

میانگین صنعتی داو جونز 259.29 واحد یا 1.01 درصد جهش کرد و به 26049.64 واحد رسید.

اس اندپی 500 توانست با 22.05 واحد یا 0.77 درصد بالا بیاید و به رکورد 2896.74 واحد برسد.

کامپوزیت نزدک 71.92 واحد یا 0.91 رشد کرد و به رکورد 8017.90 واحد رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "امضای نفتا باعث رکوردزنی وال استریت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با امضای نفتا باعث رکوردزنی وال استریت شد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید