بهترین کارناوال های اروپایی

به گزارش وبلاگ نت مالزی، کارناوال های بسیاری در سراسر اروپا در طول سال برگزار می گردد که هر کدام مبنا و پایه ای متفاوت از یکدیگر داشته و بعضی از آن ها بسیار مشهور هستند.

بهترین کارناوال های اروپایی

کارناوال دی بینچه بلژیک

این کارناوال که از حدود قرن 14 رونق گرفته در سال 2008 توسط یونسکو به عنوان میراث مادی و معنوی بشریت به ثبت رسیده است.

مردان 3 تا 60 ساله که توسط افراد خاص در شهر بنیچه بلژیک مجوز پوشیدن لباس مخصوص دلقک مانندی به نام ژیل را خواهند داشت از صبح یک شنبه قبل از چهارشنبه خاکستری تا شب هنگام به پایکوبی، آواز و رژه در خیابانها مشغول می شوند و در نهایت از پرتغال هایی که به دست دارند به تماشاچیان پرتاب می نمایند و تماشاچیان نیز باید آن پرتغال ها را به ژیل ها مجدداً پرتاب نمایند.

پرتغال سمبل خوشبختی است و هدیه ای از ژیل ها محسوب شده که مانع ورود روح های شیطانی می شوند.

باسلر فاسناچت سوئیس

در سال 2017 یونسکو این کارناوال را در لیست میراث فرهنگی بشریت به ثبت رسانده است.

تاریخچه این کارناوال به حدود قرن 10 میلادی بر می گردد.

در این کارناوال فقط افراد تعیین می توانند لباس مخصوص به تن نموده که انواع تعیین و متفاوتی دارد.

دوشنبه بعد از چهارشنبه خاکستری به مدت سه روز این افراد به ساز زدن، پایکوبییدن و برگزاری مناسک می پردازند و سپس در شب آخر تمام برق شهر باسلر قطع می گردد و کل شهر در تاریکی مطلق فرو می رود و تنها نور موجود در شهر نور ساطع شده از فانوس هایی است که توسط افراد کارناوال حمل می گردد.

آپ هلی آ اسکاتلند

بزرگترین فستیوال آتش در اروپا می باشد.

این کارناوال به زمان کنار هم قرار دریافت نروژی ها و وایکینگ ها در شبه جزیره اسکاتلند بر می گردد.

به منظور سرانجام یافتن نیمه سخت زمستان بدنه اصلی کشتی وایکینگی را توسط خبیث ترین ملوان نمادین منطقه به میدان اصلی شهر کشیده و آن را توسط شعله های مشعل های مردم به آتش کشیده و تا صبح در اطراف آن به جشن و شادی می پردازند.

کارناوال دانکرک فرانسه

از سال 1676 قبل آنکه ماهیگران بندر را به مدت 6 ماه بابت ماهیگیری ترک نمایند این کارناوال شکل گرفته است و مهمترین واقعه آن لباس های فانتزی است که به افتخار قهرمان جزیره ژنرال نیروی دریایی ژان بارت بر تن می نمایند.

کارناوال دی ایورا ایتالیا

شاید والنسیا با کارناوال گوجه فرنگی مشهور باشد اما در ایورا ایتالیا میوه پرتغال به عنوان صلاح درنظر گرفته شده است.

تاریخچه آن به افسانه قرون وسطایی برگشته که شب قبل از ازدواج پادشاه با زنی جوان محکوم به محاربه شده و شورشی در شهر شروع شده و به کاخ حمله می گردد که 1000 سال بعد این شورش با 250 تن پرتغال به صورت نمادین جشن گرفته می گردد.

شرووتید لیتوانی

زمانیکه میانگین دمای شب های زمستان به کمتر از منهای 5 درجه سانتیگراد می رسد مردم لیتوانی با لباس های خاص و غیرمعمول به خیابان ها ریخته و شکوه و زیبایی روزهای بهاری را با سمبل مشعل زمستان و موسیقی فولکور یاد می نمایند.

سالتو دی کالچو اسپانیا

سنت فوق العاده و منحصر به فردی که از 1600 میلادی به عنوان جشنواره پریدن از روی بچه ها شناخته شده است.

در این رویداد بچه ها روی تشک هایی روی سطح خیابان خوابنده شده و مردان نماد شیطان ملبس به لباس های زرد و قرمز با ماسک های شیطانی از روی آن می پرند تا مردم از گناهانی که قبل از آن ها به انجام رسیده است درخواست بخشایش نمایند.

منبع: مجله سفر

به "بهترین کارناوال های اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین کارناوال های اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید