موضوعات مرتبط با قلعه تاریخی بسطام آنالیز شد

به گزارش وبلاگ نت مالزی، موضوعات مرتبط با قلعه تاریخی بسطام با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی آنالیز شد.

موضوعات مرتبط با قلعه تاریخی بسطام آنالیز شد

به گزارش وبلاگ نت مالزی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسه ای با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان، فرماندار و دادستان عمومی و تعدادی از مسئولان شهرستان چایپاره؛ مسائل ساکنان روستای بسطام آنالیز شد.

غلام شیرزاده مسئول پایگاه ملی بسطام و مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چایپاره در شروع این جلسه وضعیت کنونی عرصه و حریم قلعه تاریخی بسطام را با ارائه گزارش تصویری به حاضران تشریح کرد.

در این جلسه دادستان شهرستان چایپاره نیز به مطالبات ساکنان روستای بسطام اشاره نموده و بر پیگیری این مطالبات تاکید نمود.

جلیل جباری مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی در این جلسه گفت: قلعه بسطام یکی از فاخرترین آثار تاریخی استان آذربایجان غربی بوده و همه باید در حفظ و صیانت از این اثر ارزشمند کوشش کنیم.

جباری اظهار کرد: ما در خصوص تعداد اندکی از آثار تاریخی در سطح استان با موضوعات مشابه این اثر روبرو شده ایم اما همکاری و پشتیبانی مردمی راه گشای ما در اینگونه موارد بوده است.

او با اشاره به اینکه اولویت اصلی ما حفاظت از آثار تاریخی است اضافه نمود: ما در خصوص حفاظت از آثار تاریخی استان با حساسیت ویژه ای برخورد میکنیم و این امر اولویت اصلی ما محسوب میشود.

جباری توضیح داد: آثار تاریخی موجود در استان برای مردم بوده و آنها نیز باید ما را در حفاظت از این آثار کمک نمایند.

در این جلسه مقرر شد بنیاد مسکن شهرستان چایپاره نسبت به اختصاص زمینی برای برطرف مسائل روستائیان اقدام کند.

منبع: میراث آریا

به "موضوعات مرتبط با قلعه تاریخی بسطام آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضوعات مرتبط با قلعه تاریخی بسطام آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید