اخبار صنعت

مهاجم ذوب آهن به بیمارستان منتقل شد

مهاجم تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان به دلیل مصدومیت به بیمارستان منتقل شد. - اخبار ورزشی -

1 اردیبهشت 1398

تساوی نفتی ها در جنوب کشور، مسجدسلیمان همچنان قعرنشین ماند

به گزارش خبرنگاران، دیدارهای هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال عصر امروز ساعت 15:30 با برگزاری یک دیدار در مسجدسلیمان پیگیری شد که طی آن تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان به مصاف صنعت نفت آبادان رفت که این بازی با تساوی یک - یک به اتمام رسید.

10 فروردین 1398

بسیار امیدوارم که وزرای پیشنهادی رای بالایی از نمایندگان اخذ نمایند

معاون پارلمانی رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد که وزرای پیشنهادی راه، اقتصاد، صنعت و کار رای بالایی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخذ نمایند.

13 اسفند 1397

تخلف در استخدام نیرو در فاز 2 پالایشگاه آبادان محرز است

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس پس از تایید تخلفات انجام گرفته در جذب نیروهای غیر بومی در فاز دوم پالایشگاه آبادان و مغایرت اقدامات انجام گرفته با برنامه توسعه ششم کشور، موضوع را به هیات رییسه مجلس گزارش داد تا هیات...

24 بهمن 1397

حمایت از سرمایه گذاری در بخش گردشگری با تسهیلات ارزان قیمت

سرپرست گردشگری و معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر حمایت از سرمایه گذاران در حوزه زیر ساخت های گردشگری با ارائه تسهیلات ارزان قیمت تاکید نمود.

15 بهمن 1397

بانک ها باید موانع رونق فراوری در کرمانشاه را بردارند

به گزارش خبرنگاران، هوشنگ بازوند امروز شنبه در سی و دومین جلسه کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری که در استانداری کرمانشاه برگزار گردید، گفت: مدیران عامل بانک ها در خصوص تقسیم بندی ستاد تسهیل استان کرمانشاه جهت رونق فراوری، نظر مدیران عامل را در تهران...

25 دی 1397

495فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان مرکزی ایجاد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از کمیته امداد، مجید مشهدی با بیان اینکه اولویت کمیته امداد ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت است، گفت: از این تعداد فرصت شغلی 233 مورد در زمینه دامپروری، 9 مورد در زمینه کشاورزی، 36 مورد صنایع دستی، 18 مورد فعالیت های...

23 دی 1397

قدرتمندترین ماده دنیا کشف شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، محققان با شبیه سازی رایانه ای متوجه گردیده اند پاستای هسته ای قدرتمندترین ماده دنیا است. این ماده در پوسته ستاره نوترونی واقع شده است و به شکل ساختارهایی بسیار متراکم درمی آید که شبیه انواع مختلف پاستا هستند.

19 دی 1397

توجه به ظرفیت های گردشگری نظرآباد اشتغال را به دنبال دارد

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا فلاح نژاد عصر دوشنبه در جلسه کارگروه صنایع دستی و گردشگری، با اشاره به داشته های فرهنگی تاریخی و گردشگری فراوان در شهرستان نظرآباد، گفت: داشته های تاریخی و فرهنگی باید برای توسعه صنعت گردشگری استفاده گردد.

27 آذر 1397

واردات نفت چین افزایش یافت، بازگشت پالایشگران خصوصی به بازار

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، واردات نفت خام چین در ماه اوت سال جاری 6.5 درصد نسبت به ماه پیش از آن افزایش یافت و به بالاترین حد از ماه مه سال جاری تاکنون رسید.

20 آذر 1397

زمان رسیدگی به پرونده های کارگری در استان بوشهر کاهش یافت

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا پناه صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: با افزایش شعب رسیدگی کننده به پرونده های کارگری، زمان رسیدگی به پرونده ها از 25 روز به 11 روز کاهش پیدا نموده است.

8 آذر 1397

ارز مجازی ونزوئلا بدون مشتری ماند

علی رغم ادعای مقامات ونزوئلا، آنالیز ها نشان می دهد کسی حاضر به سرمایه گذاری در پترو نیست و هیچ کس نیز نمی تواند از آن استفاده خاصی کند.

4 آذر 1397

معامله گران بورس تهران شاهد تداوم افت قیمت ها

معامله گران بورس تهران امروز شاهد کاهش قیمت سهم ها در بسیاری از گروه ها از جمله فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و فرآورده های نفتی بودند.

30 آبان 1397

موفقیت محققان دانشگاهی در فراوری نیکل از کاتالیست های مستعمل

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری بخش خصوصی روشی را برای فراوری نیکل از کاتالیست های مستعمل ارائه دادند که به گفته آنها دستاوردهای این طرح مانع از خروج ارز از کشور خواهد شد.

24 آبان 1397

احتیاج سه میلیون ایرانی به سلول درمانی، محدودیت در تکثیر سلول های بنیادی

معاون درمان و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان تعداد افراد نیازمند به سلول درمانی در کشور را حدود سه میلیون نفر عنوان نمود و گفت: ما در پژوهشگاه با توجه به ظرفیتی که در اختیار داریم می توانیم تعداد محدودی از مراجعان را برای درمان انتخاب کنیم.

9 آبان 1397

امضای نفتا باعث رکوردزنی وال استریت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در انتها معاملات دوشنبه به وقت آمریکا (بامداد سه شنبه به وقت تهران)، درحالی که شکل گیری توافق تجارت آزاد بین مکزیک و آمریکا باعث تقویت حال وهوای سرمایه گذارن شد، تداوم رشد گسترده سهام باعث شد اس اندپی و نزدک برای دومین...

7 آبان 1397

کسری تخم مرغ از طریق واردات تامین می گردد

به گزارش خبرنگاران، مرتضی رضایی در مراسم شروع به کار چهارمین نمایشگاه ملی خوراک دام، طیور و آبزیان، رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشور ما در ضریب تبدیل و نسبت خوراک طیور به فراوری نسبت به همه جای دنیا عقب تر است، افزود: متأسفانه مردم ما...

4 شهریور 1397

بخشنامه تامین ارز مصارف خدماتی ابلاغ گشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از بانک مرکزی، این بانک پیرو بخشنامه های شماره 15244 /97 مورخ 25 /1 /1397 و 97214 /97 مورخ 28 /3 /1397 و در راستای اجرای تصویب نامه شماره 63793 /ت55633 هـ مورخ 16 /5 /1397 هیأت وزیران، موارد زیر را در خصوص تأمین...

2 شهریور 1397

جهاد کشاورزی انگار وزارتخانه 8 محصول است

شمس الله شریعت نژاد در مصاحبه با خبرنگاران گفت: از جمله انتقادات به عملکرد دولت این است که باغداری جایی در کشاورزی ندارد یعنی وزارت کشاورزی انگار وزارت حدود 8 محصول بوده و آن هم فقط به صورت خرید و دولت هیچ دخالتی در مرکبات و کیوی و .. ندارد واین موضوع را...

2 شهریور 1397